چندین ایده برای دکوراسیون اتاق کودک

دکوراسیون اتاق کودک

با توجه به اینکه کودکان در حال رشد هستند، تغییر دکوراسیون اتاق آنها نیز با توجه به رشد‌شان، برای روحیه و انگیزه بیشتر لازم است. با تغییر چیدمان اتاق کودکان‌تان آنها را برای ایده‌های خلاقانه آماده کنید.
تغییر دکوراسیون اتاق کودک باید متناسب با جنسیت و روحیه آنها باشد و تغییر وسایل آن می‌تواند، باعث تنوع در خانه کوچک آنها شود.

رنگ دکوراسیون اتاق کودک

با توجه به اینکه رنگ‌های ملایم و روشن برای اتاق خواب مناسب است، بهتر است رنگ‌های روشن را برای اتاق فرزندتان انتخاب کنید.
رنگ هایی مانند: سبز، آبی و یا بنفش روشن علاوه بر اینکه فضای اتاق را آرام‌تر و گرم‌تر می‌کند، به فضای خانه آرامش می‌بخشد و اتاق را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. با استفاده از وسایلی با هارمونی رنگی‌ تیره‌تر، می‌توانید فضای اتاق را زیبا‌تر و فضایی آرام و دلنشینی را برای اتاق خواب کودک مهیا کنید.

 

 

فضای کتاب‌خوانی دکوراسیون اتاق کودک

با اختصاص دادن فضایی برای کتاب خوانی، کودک را به خواندن کتاب تشویق کنید. می‌توانید یک طبقه از قفسه را به کتاب‌های کودک اختصاص دهید و با قرار دادن چراغ مطالعه و صندلی مناسب محیط را برای خواندن کتاب مهیا کنید.

فضای کتاب‌خوانی دکوراسیون

 

کمد لباس اتاق کودک

می‌توانید با تهیه چند جیب با کاغذ و یا پارچه روی درب کمد لباس، برای گل سر، شانه و یا عینک آفتابی جایی را اختصاص دهید.
همچنین می‌توانید عکس‌ها و کار‌های دستی کودک‌تان را روی درب کمد قرار دهید و یا یادداشت‌ها و برنامه‌های مدرسه را برای یادآوری، روی آن قرار دهید. با این‌کار، علاوه بر اینکه فضایی برای همه وسایل کودک‌تان قرار می‌دهید، او را برای یاد‌آوری کار‌های روزانه یاری‌ می‌کنید.

 

کمد لباس کودک

 

قوطی‌های فلزی نظم دهنده اتاق کودک

در اتاق کودکمان ساختمان‌سازی‌ و اسباب‌بازی‌های کوچکی هستند که جمع‌آوری آنها نیاز به زمان زیادی دارد. استفاده از قوطی‌های فلزی که برای چیپس و شکلات استفاده می‌شود، بهترین راه برای جمع‌آوری وسایل بازی کودک می‌باشد. قوطی‌های فلزی و جعبه‌ها کمک می‌کنند فضاهای جداگانه‌ای برای هریک از وسایل در اختیار داشته باشیم و از آشفتگی ناشی از وسایل و ریخت و پاش اتاق کودک جلوگیری کنیم.

 

نظم دهنده اتاق کودک

 

در آخر سعی نکنید مدل و رنگ دلخواه خودتان را به کودکان‌تان تحمیل کنید. باید در نظر داشته باشیم تغییر دکوراسیون منزل با روند تغییر دکوراسیون اتاق کودک متفاوت است و باید متناسب با روحیه خود کودکان باشد. بهتر است با قراردادن وسایل مختلف در اتاق فرزندان‌تان قدرت خلاقیت آنها را بالا ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

|| پیشنهاد می شود

فهرست