تاثیر انرژی مثبت در طراحی دکوراسیون

دکوراسیون انرژی مثبت

یکی از تاثیرگذارترین عوامل بر روحیه هرفردی انرژی مثبت است که از محیط اطراف دریافت میکند. چیدمان محیط خانه و محل کار بی شک تاثیر عمیقی برعملکرد هر فردی دارد. شاید در نگاه اول این موارد آن قدرها هم مهم به نظر نرسد، اما زمانی را تصور کنید که در محیطی با دکوراسیونی دلنشین قراردارید، قطعا آن لحظه با خودتان می گویید که چقدر انرژی مثبت موجود در این فضا زیاد است. همه ما خیلی وقتها برروی رفتار، عادات و نگرشمان نسبت به زندگی فکر می کنیم که بتوانیم با تغییراتی در همین راستا با انرژی مثبت بیشتر و پرنشاط تر زندگی کنیم اما نسبت به این مسئله بی توجه هستیم که جو حاکم برهرفضایی از تاثیرگذارترین عواملی است که برروحیه هم فردی تاثیر مثبت دارد و با انتخاب هایی مناسب حاصل میشود.

فضا را متعادل کنید

در علم فنگ شویی گفته می شود سطح انرژی یک خانه ارتباط مستقیمی با نوع چیدمان فضا دارد. این موضوع بسیار گسترده است و با جزئیاتی کامل به بررسی فضاهای مختلف خانه و تاثیر آن برروحیه افراد می پردازد؛ مثلا چوب یکی از موادی است که گفته می شود انرژی منفی خانه را دفع می کند؛ همچنین آنها می گویند که اگر آشپزخانه شما چیدمانی از جنس چوب دارد در کنار اجاق گاز یا حتی شومینه نشیمن (اگر زیاد از آن استفاده می کنید) از ظروفی سفالی یا رنگهای خاکی و خنثی استفاده کنید تا تاثیر عنصرآتش برروی چوب را کم کند و فضا متعادل به نظر برسد.

گلدان های گل را در دکوراسیون فراموش نکنید

چه کسی میتواند منکر تاثیر مثبت گل و گیاه در فضای خانه شود؟ گلدانهای گل نماد کوچکی از طبیعت زنده فضای بیرون است. به همین خاطر تونالیته های مختلف  برگهای سبز و گلهای زیبا به خانه شما جان می بخشند و فضا را سرشار از انرژی مثبت می کنند؛ حتما می دانید که نگاه کردن به رنگ سبز گلبرگ های گیاهان، منجر به آرامش ذهن می شود و به شما کمک میکند تا راحت تر نفس بکشید. به همین خاطر توصیه بسیاری از کارشناسان استفاده از گلدانهای گل در محل کار و زندگی است تا بتوانید رشد آنها را از نزدیک احساس کنید.

 رنگ ها در دکوراسیون انرژی مثبت می بخشند

این روزها سبک دکوراسیون مدرن بسیار فراگیرتر شده است، به همین خاطر بسیاری از جوانها خانه ای به رنگ سفید با رنگ های خنثی را می پسندند؛ البته در این بین افرادی هم هستند که از رنگهای مکمل درکنار این رنگ های خنثی استفاده می کنند. حضور تونالیته های مختلفی از رنگهای سبز، زرد، آبی، نارنجی و… در خانه، انرژی مثبت پخش میکند و حتی برروی شادی اعضای خانواده تاثیر مستقیم دارد. در واقع حضور رنگهای شاد، تهیه یک اکواریوم مناسب و … باعث می شود انرژی مثبت در فضا جریان پیدا کند.

مقابله با دشمن اصلی انرژی های مثبت خانه !

خیلی ها معتقدند به هم ریختگی، دشمن انرژی های مثبت خانه است و فضا را راکد می کند؛ اما اگر زمان کارکردن عادت دارید دوروبرتان شلوغ باشد، اما به راحتی در بین کاغذ و پرونده های روی میزتان، آن نامه اداری را که می خواهید، پیدا می کنید، نگران نباشید! چون این مسئله نشان می دهد شما به فضای شلوغ اطرافتان اشراف دارید و این مسئله آزارتان نمی دهد. البته اگر زمانی که کارتان تمام میشود هم میزتان را مرتب نمی کنید با در هنگام پخت وپز وسایل اضافی را که از آن استفاده کردید، مرتب نمی کنید و این موارد زیاد برای شما تکرار می شود، احتمالا فردی بی نظم هستید! یادتان باشد رعایت نکردن نظافت و بهداشت از عوامل مهمی است که اعضای خانواده را کسل و بی حوصله می کند؛ پس اگر هر روز برای رفتن به محل کار دنبال لباس هایتان می گردید و وسایلتان را پیدا نمیکنید، باید کمی به فکر تغییر سبک زندگی خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

|| پیشنهاد می شود

فهرست