۵ ایده عالی برای حس خوب در دکوراسیون داخلی منزل

ایده های متفاوت برای تغییر دکوراسیون منزل و اجرای آن٬ روح انسان را تازه می کند و حس خوبی در فضای  خانه به جریان می اندازد. برای هر تغییر دکوراسیون احتیاجی به خرید لوازم تازه نیست. می توان با تغییراتی کوچک٬خانه را از یکنواختی بیرون آورد. در این مطلب از مجله دکوراسیون اسپرلوس این هفته شما را با ۵ راه برای این تغییر آشنا می کنم.

آینه ها در دکوراسیون داخلی منزل

اضافه کردن یک آینه به فضاهای کوچک در خانه، باعث می شود خانه بزرگتر دیده شود. آینه ها بازتاب دهنده نور هستند و این حس را ایجاد می کنند  که خانه عمق زیادی دارد. برای دیوار های کوچک از آینه های گرد یا بیضی  با حاشیه استفاده کنید.

 

فرش در دکوراسیون منزل

فرش یکی از راه های تازه کردن منزل است. می توان از فرش ها برای جدا کردن فضا های منزل بصورت طبیعی استفاده کرد. طراحی ها و رنگ های مختلف فرش ها باعث می شود مرز بندی های متفاوتی در خانه ایجاد شود. با کمی جا به جا کردن فرش ها می توانید این فضاها را ایجاد کنید. برای فضاهای بزرگ از فرش های کوچک استفاده کنید.

 

خالی کردن راهروی ورودی منزل

در محوطه  ورودی هیچ وسیله اضافی نگذارید. سعی کنید راهروها(مخصوصا ورودی) را خلوت نگه دارید. شلوغی ورودی ها آرامش خانه را بهم می زنند. اگر ورودی ها خلوت باشد، وقتی وارد خانه می شوید این فضای خالی باعث می شود ذهن شما خالی شود و با آرامش کامل وارد محیط خانه شوید.

 

هماهنگ کردن مبلمان با رنگ دیوار

یکی دیگر از راه های بهتر کردن دکوراسیون همرنگی مبلمان با رنگ های خانه است. مثلا ست کردن رنگ یک شلف دیواری با رنگ همان دیوار. اگر می خواهید قسمتی از فضای خانه را به محلی برای استراحت و آرامش اختصاص دهید٬ بهتر است رنگ هایی که انتخاب می کنید٬ از طیفی نزدیک به هم باشند و تضاد زیادی نداشته باشند تا فضای ذهن شما را درگیر خود نکنند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

|| پیشنهاد می شود

فهرست